BİZ KİMİZ?

Uzman Psikolog Kübra Taşçı Süzgün

Ben Dopdolu Çekmece Eğitim ve Danışmanlık kurucu ortaklarından Kübra Taşçı Süzgün. 2011 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi Psikoloji Bölümü (Burslu) lisans eğitimini tamamladım. Ardındansa, 2015 senesinde İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programından (Burslu) mezun olup Uzman Psikolog ünvanımı aldım. 

Lisans programından mezun olduğumdan beri, yani yaklaşık 12 yıldır, Disleksi (ÖÖG) ve Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) olan çocuk & ergenlerle bireysel ve grup uygulamaları yapmakta, psikolojik destek vermekteyim. Buna ek olarak, ailelere psikososyal destek vermekte ve uzmanlara yönelik özel eğitim alanında seminerler düzenlemekteyim.

Çalışmalarımda; Bilişsel Davranışçı Terapi, Nöropedagoji Teknikleri, Çözüm Odaklı Terapi, Dışavurumcu Sanat Terapi, Oyun Terapi, Sihir Terapi ekollerinden ve PASS Müdahale Programlarından yararlanmaktayım. Buna ek olarak, CAS (Cognitive Assessment System) uygulayıcısı, Akredite Triple P Olumlu Anne Baba Eğitimi uygulayıcısı ve Aile Danışmanıyım. Ayrıca, Nörorehabilitasyonda Müzik Uygulamaları konusunda Bahçeşehir Üniversitesi BAUSEM' de Müzikle Terapi eğitiminde eğitmenlik yapmaktayım.

Uzman Psikolog İris Coşar

Ben de Dopdolu Çekmece Eğitim ve Danışmanlık kurucu ortaklarından İris COŞAR. 2013 yılında İzmir Ekonomi Üniversitesi Psikoloji (Burslu) bölümünden mezun oldum. Ardından, Maastricht Üniversitesinde Gelişimsel Psikolojisi Yüksek Lisans programını tamamladım. 

2015 yılından bu yana özel ihtiyaçları olan çocuklar, ergenler ve onların aileleriyle çalışıyorum. Son 5 yıldır daha ağırlıklı olarak öğrenme güçlükleri alanında uzmanlaştım. Çeşitli çocuk odaklı öğrenme programlarının İngilizce' den Türkçe diline çevrilmesinde ve uyarlanması projelerinde yer aldım.

2021 yılında İzmir’den Barselona’ya taşındım. Şu anda aktif olarak, online özel eğitim ve psikolojik destek sağlıyorum. Çocuklar, ergenler ve yetişkinlerle yaptığım çalışmalarda Dışavurumcu Sanat Terapisi uygulamalarından, Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapiden, PASS Müdahale Programlarından, EMDR terapisi ve Sihir Terapisinden yararlanıyorum.

2022 yılının Nisan ayındaysa, alandaki uzmanların, ailelerin ve çocukların kullanımına yönelik bir Dijital Çekmece açmaya karar verdik. Dopdolu Çekmece' nin içinde neler var derseniz, alanda çalıştığımız yılların deneyimi ve çeşitli kurumlarda çalışırken eksikliğini hissettiğimiz içerikler, materyaller... Ve dileriz zamanla dahası!